تصمیم گیری در مورد برگزاری اردوی راهیان نور


دوشنبه, 23 اسفند 1400 38

چگونگی برگزاری اردوهای راهیان‌نور دانشجویی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

این جلسه با حضور مدیران و کارشناسان بسیج دانشجویی استان لرستان، سرپرست دانشگاه لرستان و رئیس سازمان بسیج اساتید استان لرستان و برخی معاونان دانشگاه، موضوع چگونگی اجرای برنامه‌ی معنوی راهیان‌نور دانشجویی امسال مورد بحث و تبادل دیدگاه قرار گرفت.

دکتر علی نظری، ریاست قرارگاه دانشجویی شهید علم‌الهدی استان لرستان (ویژه‌ی اردوی راهیان‌نور) را برعهده دارد.

برنامه‌ریزی درباره‌ی برنامه راهیان‌نور دانشجویی متناسب با چارچوب‌های تعیین شده توسط ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و ستاد استانی کرونا، صورت خواهد گرفت.

*نشست مربوط به این موضوع، روز دوشنبه، 25 بهمن‌ماه در محل حوزه ریاست دانشگاه لرستان برگزار شد و هرکدام از اعضا دیدگاه‌های خود را مطرح کردند از جمله اینکه: اعزام دانشجویانی که در اردوهای راهیان‌نور ثبت‌نام خواهند کرد در صورتی است که مراحل واکسیناسیون کرونا را انجام داده باشند.

همچنین تعداد نفرات اردوها براساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی ابلاغ شده و توجه به دستورالعمل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این رابطه خواهد بود.

دکتر علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان و رئیس قرارگاه علم‌الهدی استان لرستان (ویژه‌ی اردوهای راهیان نور) در این نشست، تشریح کرد:

1ـ اردوهای ارزشمند راهیان‌نور، پلی هستند بین گذشته، حال و آینده که جانفشانی‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس را برای نسل امروز و فردا، نمایان می‌سازند.

2ـ نسل جوان به‌ویژه نسل دانشجو باید بداند برای دفاع از انقلاب اسلامی ایران، نظام جمهوری اسلامی و امنیت کشور چه رشادت‌ها و فداکاری‌هایی شده است و اردوهای راهیان‌نور در همین راستا، برنامه‌هایی بسیار ارزشمند هستند.

3ـ امنیت و اقتداری که امروزه کشور ما در جهان دارد مدیون جانفشانی‌ها و رشادت‌های شهدای والامقام است.

4ـ شیوه‌ی کار و برنامه‌ریزی‌ها بایستی به‌صورت کاملاً دقیق و همه‌جانبه، در این راستا متناسب با شرایط بیماری کرونا، صورت گیرد.

گفتنی است در این نشست دکتر سیدحسام‌الدین حجازی، سرپرست معاونت دانشجویی دانشگاه لرستان و دکتر مصطفی کرم‌پور، سرپرست معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه لرستان نیز حضور داشتند