نشست کمیته صیانت از حجاب و عفاف برگزار شد


شنبه, 19 شهریور 1401 33

نشست‌های کمیته صیانت از حجاب و عفاف براساس تأکید رئیس دانشگاه لرستان (دکتر نظری) به صورت منظم و هفتگی برگزار می‌شوند.

دکتر علی نظری، رئیس دانشگاه لرستان، در نشست کمیته صیانت از حجاب و عفاف دانشگاه لرستان که روز شنبه، 19 شهریورماه در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه لرستان برگزار شد گفت: «دشمن از طریق جنگ نرم به دنبال تغییر باورها و اعتقادات مردم و آسیب‌زدن به تعالیم و آموزه‌های دینی از جمله فرهنگ حجاب و عفاف است».

دکتر نظری، افزود: «ما در هر جایگاهی هستیم وظیفه شرعی و اخلاقی داریم که سطح فرهنگی حجاب و عفاف را ارتقاء بدهیم».

وی درباره نقش دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها، اظهار داشت: «در بحث تقویت فرهنگ حجاب و عفاف بایستی ساز و کارهای مختلف و متنوع اقناعی، تبلیغی، ترغیبی و تشویقی را با محوریت مشارکت دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها، تقویت کرد».

رئیس دانشگاه لرستان از معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و اعضای کمیته حجاب و عفاف دانشگاه خواست برنامه‌های ویژه فرهنگی خود را برای آغاز سال تحصیلی جدید، عملیاتی کنند.

دکتر علی نظری درباره نظام‌مند بودن برنامه‌ها گفت: «نشست‌ها بایستی نظام‌مند باشند و فعالیت در حوزه حجاب و عفاف نیز از نوع نظام‌مند و مسئله‌محور باشد».

وی بر این نکته تصریح کرد که ماهیت برنامه‌ها از نوع گفت‌وگو با مشارکت دانشجویان باشد و تلاش شود هرچه بیشتر، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان، گسترش یابد.

در این نشست، دکتر محمد حیاتی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان، یک گزارش جامع از مجموعه اقدامات انجام شده توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان در راستای تقویت و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف ارائه کرد.

همچنین، مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان، حراست، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان، شورای صنفی دانشجویان دانشگاه و برخی دانشجویان حاضر در نشست، دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود را در رابطه با تقویت فرهنگ حجاب و عفاف بیان کردند.

از جمله اینکه مباحث مرتبط با تولید محصولات فرهنگی همچون تولیدات رسانه‌ای، فضاسازی‌های محیطی، پایان‌نامه‌های مرتبط با موضوع حجاب و عفاف، برنامه‌های آموزشی برای سراهای دانشجوی، آیین‌نامه رعایت پوشش و اخلاق حرفه‌ای و ... در این نشست، مطرح شدند.