شرکت دانشگاهیان دانشگاه لرستان در راهپیمایی محکومیت اغتشاش و آشوب های اخیر


شنبه, 02 مهر 1401 37

شرکت دانشگاهیان دانشگاه لرستان در راهپیمایی محکومیت اغتشاش و آشوب های اخیر

 

دکتر علی نظری، رئیس دانشگاه لرستان، اعضای هیئت علمی، یاوران علمی (کارکنان) و دانشجویان در راهپیمایی مردم استان لرستان برای محکومیت اغتشاشات و آشوب‌های اخیر شرکت کردند

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه لرستان، بعد از نماز جمعه اول مهرماه 1401 اقشار مختلف مردم استان لرستان از جمله دانشگاهیان دانشگاه لرستان در راهپیمایی محکومیت اغتشاشات و آشوب‌های اخیر مشارکت کردند و ضمن همدردی با خانواده زنده‌یاد مهسا امینی، اغتشاشات آشوب‌های اخیر و توهین به مقدسات دینی و تخریب اموال عمومی را محکوم کردند.

راهپیمایان شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل و مرگ بر فتنه‌گر سر دادند و حمایت کامل خود را از فراجا (فرماندهای انتظامی جمهوری اسلامی ایران) اعلام کردند.

حجت‌الاسلام و السملمین دکتر سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در سخنانی، درگذشت زنده‌یاد مهسا امینی را به خانواده ایشان تسلیت گفت.

وی تأکید کرد که جریان متعهد و انقلابی از طریق مجاری قانونی موضوع را پیگیری کرد اما جریان ضد انقلاب و معاندان به دنبال اغتشاشات و آشوب‌های خیابانی و تضعیف امنیت کشور و آسیب زدن به مقدسات و باورهای دینی مردم هستند که امت حزب‌اللله این اجازه را به آن‌ها نخواهد داد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان تصریح کرد که هیچ‌گاه مقوله امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی ایران تعطیل‌بردار نیست.

وی توضیح داد که وزارت کشور مشغول بررسی ابعاد حادثه تلخ درگذشت زنده‌یاد مهسا امینی است و قبل از آنکه نظر قطعی مراجع ذی‌صلاح و نظارتی اعلام نشود افراد حق ندارند در این باره پیشداوری کند و افکار عمومی را دچار استرس نمایند.

دکتر شاهرخی از قوه قضاییه خواست که افرادی را که با اظهارات نسنجیده باعث پیشداوری درباره علت مرگ زنده‌یاد مهسا امینی شده‌اند مجازات قانونی نماید.

وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدای سرافراز را گرامی داشت.

در بخش دیگری از سخنان نیز نماینده ولی فقیه در استان لرستان، از مجاهدت‌های شهدای سرافراز نیروی انتظامی، سخنانی ارائه کرد و یاد و خاطره شهدای سرافراز پلیس را که در راه امنیت مردم و کشور شهید شدند گرامی داشت.

گفتنی است در خرم‌آباد، راهپیمایی اقشار مختلف مردم ولایت‌مدار استان لرستان از مصلی الغدیر آغاز شد و در چهار راه بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد، خاتمه یافت. / مهدی امید خبرنگار فرهنگی